סרטים מסחריים

הילד השישי

(צרפת, 2022) דרמה
פרנק מתגורר בקראוון בקצה פריז עם מרים אשתו. יש להם חמישה ילדים, ילד שישי בדרך וצרות כלכליות בשפע. ג'וליאן ואנה הם עורכי דין שאינם יכולים להביא ילדים לעולם. המפגש בין שני הזוגות האלו מוליד סרט דרמטי וסוחף: עם תסריט שרירי שיודע לתרגם שאלות מוסריות ואנושיות למעמדים דרמטיים, ובסיוע אנסמבל שחקנים שמצליח לתת לדרמה הזו את המימד האנושי. זוהי עבודת הבימוי הראשונה של לאופולד לגרן והתוצאה המוצלחת זיכתה אותו בפרס הלומייר לסרט ביכורים ומסמנת אותו ככשרון מבטיח שכדאי לעקוב אחריו. אל תחמיצו.

במאי: לאופולד גרין
שחקנים: שרה גירודו, בנז'מין לוורנה
(92 דק', צרפתית; תרגום לעברית ולאנגלית)

צילו של המפקד - The Commandant's Shadow

(ארה"ב, 2024) תיעודי
"אזור העניין", זוכה פרס האוסקר ומהסרטים המדוברים והמרתקים בשנה האחרונה, התמקד ברודולף הס, מפקד מחנה אושוויץ, ובמשפחתו, שהקימו את ביתם בסמיכות מבעיתה לזירת הזוועות. "צלו של המפקד" מביא את החשבון האחרון של הנס יורגן הס, והתמודדותו עם המורשת האיומה שהותיר אביו. הנס, כיום בן 87, פוגש לראשונה באניטה לסקר-וולפיש, ניצולת המחנה וצ'לנית נודעת, אשר הישרדותה היומיומית לפני שמונה עשורים התרחשה בדיסוננס מטלטל לילדות המאושרת של הס מעבר לחומה. במפגש האינטימי והמרתק בסלון הבית של אניטה, מגלגלים השניים, מלווים בילדיהם, את סיפורם המקביל בכנות צורבת ומציפים סוגיות נצחיות ורלוונטיות עד מאד אודות אשמה ומחילה.

במאית: דניאלה וולקר
(110 דק', אנגלית, גרמנית; תרגום לעברית)

זוכה פרס יד ושם למצוינות קולנועית בסרט תיעודי על השואה.

הדרכים הלא ידועות - On the Wandering Paths

(צרפת, 2023) דרמה
מסע קולנועי מעורר השראה, על פי סיפור אמיתי מרגש. פייר הוא סופר וחוקר מפורסם בצרפת. בלילה אחד של שכרות, פייר מועד, נפצע ושוקע בתרדמת. כשהוא מתעורר, הוא עומד בקושי ונאבק כדי להתחיל ללכת מחדש, ובניגוד לעצת הסובבים אותו מחליט לצאת למסע רגלי שבו ילמד את צרפת ויחקור את השבילים הסמויים מן העין. הדרכים הלא ידועות יובילו את פייר, ואת הצופים, אל מפגשים אנושיים מרחיבי לב ומעוררי מחשבה, על רקע טבע מרהיב. הסרט מבוסס על הרומן האוטוביוגרפי מאת סילבן טסון.

במאי: דניס אימברט  
שחקנים : זָ'אן דוּזַ'רְדָן, ז'וֹזֵפִין זַ'אפּי, אִיזְיָה הִיזְ'לין
(96 דק', צרפתית; תרגום לעברית ולאנגלית)

החל מתאריך 27.6

מכירת כרטיסים החל מתאריך 24.6