סרטים חדשים

הבריחה הגדולה - The Great Escaper

יום שישי + שלישי | 5.7 + 9.7

(אנגליה, 2023) דרמה
סיפורו האמיתי ויוצא הדופן של ברנרד ג'ורדן – יוצא צבא בריטי שמחליט, בגיל 89, לחמוק מבית האבות בו הוא מתגורר עם אשתו, ולנסוע מאנגליה לצרפת על מנת להשתתף בטקס לציון 70 שנים לפלישה לנורמנדי, בה לקח חלק. השכם בבוקר, הוא מתעורר ועולה על אוטובוס מבלי לספר לאף אחד, ונדמה שהבריחה הגדולה תעבור בשקט יחסי – עד שהסיפור המרגש על החייל-לשעבר החביב מגיע לכל ערוצי החדשות…
"הבריחה הגדולה" היא דרמה מרגשת ושובת לב בכיכובם של זוכי האוסקר מייקל קיין וגלנדה ג'קסון המנוחה – שיר הלל לאומץ, לאהבה של פעם בחיים, לנחישות ולאדיבות, ולדור הולך ונעלם שיש לכולנו הרבה מה ללמוד ממנו…

בימוי: אוליבר פרקר
משחק: מייקל קיין, גלנדה ג'קסון
(93 דק', אנגלית; תרגום לעברית)

מועדון הרוכבים - The Bikeriders

יום שישי | 12.7 | 21:00

(ארה"ב, 2024) דרמה
"מועדון הרוכבים" מספר על עלייתו של מועדון רוכבי אופנועים במערב ארה"ב בשם "הוונדליסטים" בסוף שנות השישים הפרועות. בכיכובם של אוסטין באטלר ("אלוויס"), ג'ודי קומר ("להרוג את איב"), טום הארדי ("פיקי בליינדרס", "דנקרק") ומייקל שאנון ("רצח כתוב היטב").

במאי: ג'ף ניקולס
שחקנים: אוסטין באטלר, ג'ודי קומר, טום הארדי
(116 דק',  אנגלית; תרגום לעברית)

ימים מושלמים - Perfect Days

יום שלישי + שישי | 16.7 + 19.7

(יפן, 2023) דרמה
סרטו החדש של אמן הקולנוע וים ונדרס ("פריז, טקסס", "מלאכים בשמי ברלין") הוקרן במסגרת התחרות הרשמית בפסטיבל קאן – וזכה בפרס השחקן הראשי הטוב ביותר, לקול תשואות הקהל. זוהי דרמה שקטה שנוצרה בהשראת הסרטים של הבמאי היפני יסוז'ירו אוזו ("סיפור טוקיו").
היריאמה חי חיים פשוטים, הוא עובד בתור מנקה, והוא נהנה לקרוא ספרים, לצלם עצים ולהקשיב למוזיקה. כשאחייניתו הצעירה מגיעה לפתע לפתח דלתו, שגרת חייו משתנה באחת ובין השניים נרקם קשר משפחתי מיוחד.

במאי: וים ונדרס
שחקנים: קוז'י יאקושו, טוקיו אימוטו, אריסה נאנקו
(123 דק', יפנית; תרגום לעברית ולאנגלית)

טרום בכורה: עלי שלכת - Fallen Leaves

יום שלישי | 16.7 | 20:30

(פינלנד, 2023) דרמה קומית
סרטו החדש של אקי קאוריסמקי הפיני ("חוף מבטחים", "הצד האחר של התקווה"), אחד היוצרים המיוחדים, המוערכים והמצחיקים בתעשיית הקולנוע הבינלאומית, הפך לשיחת היום בפסטיבל קאן מיד עם הקרנתו, והוכרז במהרה כאחד הסרטים הטובים של הבמאי ושל הפסטיבל כולו. עם הומור מדויק, בימוי יוצא דופן, תסריט חכם ושנון והמון אהבת אדם וקולנוע, "עלי שלכת" הוא חוויה קולנועית מרגשת, מהנה ומרוממת.
"עלי שלכת" הוא סיפורם של שני צעירים בודדים, שמוצאים אחד את השנייה במקרה בלילה אחד בהלסינקי, ומחליטים להילחם על האהבה הראשונה ואולי היחידה בחייהם. כל מה שעומד בדרכם הוא מספרי טלפון שנאבדו, בקבוקי שתייה והעובדה שהם לא יודעים את השמות האחד של השנייה…

במאי: אקי קאוריסמקי
שחקנים: אלמה פויסטי, יוסי ואטאנן
(81 דק', פינית; תרגום לעברית ולאנגלית)

טאטאמי - Tatami

יום שישי | 26.7 | 21:00

(ארה"ב, 2023) דרמה
לוחמת הג'ודו ליילה והמאמנת שלה, מאריאם, מקבלות אולטימטום מהרפובליקה האיסלאמית של איראן במהלך תחרות אליפות העולם לג'ודו – על ליילה לזייף פציעה ולהפסיד בקרב הבא שלה. אם לא תעשה זאת תוכרז כ'בוגדת' ותסכן את משפחתה שמתגוררת באיראן. האם ליילה תבחר, בעצת המאמנת שלה, לציית לפקודת הרפבוליקה האיסלאמית של איראן או להגשים את חולמה להאבק בכדי לנצח ולזכות במדליה?
סרטם של גיא נתיב ("גולדה") וזאר אמיר איברהימי (זוכת פרס השחקנית בפסטיבל קאן), הראשון שנוצר במשותף בין יוצרים ישראלים ואיראניים, מספר סיפור אמיתי ומוכר לכולנו באופן מעורר השתאות. מבוים בתנופה, משוחק נפלא וכובש את הלב של הקהל, "טטמי" היה להצלחה אדירה בקרב באי פסטיבל ונציה וטוקיו, והפך לאחד הסרטים המדוברים של השנה.

במאים: גיא נתיב, זאר אמיר איברהימי
שחקנים: זאר אמיר איברהימי, אריאן מנדי
(105 דק', אנגלית; תרגום לעברית)