סרטים מסחריים

קח אותי לירח - Fly Me to the Moon

(ארה"ב, 2024) דרמה קומית
סקרלט ג'והנסן המקסימה היא "ג'ונס", גאונה שיווקית המגויסת לתקן את תדמית נאס"א. היא גורמת למהפך תקשורתי ותדמיתי ובדרך מאתגרת את משימתו המאתגרת ממילא של קול דייוויס (צ'נינג טייטום החתיך המצחיק ביותר בהוליווד) המגלם את מנהל השיגור של אפולו 11 הטסה אל הירח. כאשר הבית הלבן מחליט שהמשימה חשובה מכדי להיכשל, ג'ונס מקבלת הוראה לביים נחיתה מזויפת על הירח כתוכנית גיבוי והספירה לאחור מתחילה באמת.
השאלה, האם צוות אפולו 11 אכן צעד על הירח, היתה מקור לתיאוריות קונספירציות רבות (לא מעט מהן קושרות את סטנלי קובריק הגדול למעשה), ולאורך השנים נוצרו סרטים עלילתיים ותיעודיים שעוררו עניין. "קח אותי לירח" היא חוליה חדשה בשרשרת הסרטים המתהווה והיא עושה זאת בחן ובהומור.
 
במאי: גרג ברלנטי
שחקנים: סקרלט ג'והנסון, צ'נינג טייטום, וודי הרלסון, ריי רומנו
(131 דק', אנגלית; תרגום לעברית)

ריאליטי - Reality

(ארה"ב, 2023) מתח
שבת אחר הצוהריים, יוני 2017. ריאליטי וינר מגיעה הביתה ומגלה שני סוכני FBI עם צו חיפוש. השיחה מתגלגלת, פרטים נחשפים, וכך מתפוצצת לה אחת הפרשות המטרידות והחידתיות ביותר באמריקה של עידן טראמפ. השחקנית סידני סוויני ("הלוטוס הלבן") מככבת בסרט הביכורים של הקולנוענית טינה סאטר, המבוסס במלואו על תמלילי ההקלטות של הבולשת הפדרלית. סאטר יצרה מותחן אפקטיבי ומפתיע המשרטט דיוקן של מיליניאלית אמריקאית שתיחקק בזיכרון כחושפת השחיתויות הראשונה של עידן טראמפ.

במאית: טִינָה סאטֶר
שחקנים: סִידְנִי סְווינִי, ג‘וֹש הַמִילטוֹן, מָרצ'אנְט דֵייוויס
(83 דק', אנגלית; תרגום לעברית)

החל מתאריך 18.7

מכירת כרטיסים החל מתאריך 16.7

הדרכים הלא ידועות – On the Wandering Paths

(צרפת, 2023) דרמה
מסע קולנועי מעורר השראה, על פי סיפור אמיתי מרגש. פייר הוא סופר וחוקר מפורסם בצרפת. בלילה אחד של שכרות, פייר מועד, נפצע ושוקע בתרדמת. כשהוא מתעורר, הוא עומד בקושי ונאבק כדי להתחיל ללכת מחדש, ובניגוד לעצת הסובבים אותו מחליט לצאת למסע רגלי שבו ילמד את צרפת ויחקור את השבילים הסמויים מן העין. הדרכים הלא ידועות יובילו את פייר, ואת הצופים, אל מפגשים אנושיים מרחיבי לב ומעוררי מחשבה, על רקע טבע מרהיב. הסרט מבוסס על הרומן האוטוביוגרפי מאת סילבן טסון.

במאי: דניס אימברט
שחקנים : זָ'אן דוּזַ'רְדָן, ז'וֹזֵפִין זַ'אפּי, אִיזְיָה הִיזְ'לין
(96 דק', צרפתית; תרגום לעברית ולאנגלית)

מורדים לסופה"ש – Weekend Rebels

(גרמניה, 2023) דרמה קומית
מסע מרגש ולא שיגרתי של אב ובנו, לאורך סופי שבוע, במהלכם ימצאו השניים לא בהכרח את מה שחיפשו, אלא את מה שהיו צריכים.
ג'ייסון הוא ילד על הרצף, שקיבע לעצמו שגרה שאינה ניתנת למשא ומתן. כשמציעים להעבירו מבית ספרו בניגוד לרצונו, אביו מציע לעזור לו לבחור קבוצת כדורגל לאהוד ובתמורה, ג׳ייסון יעשה הכל להשתלב. אבל הקריטריונים של ג'ייסון לבחירת מועדון כדורגל לא צפויים….. והוא מתעקש לצפות בלייב בכל מועדוני הליגה הראשונה, ה – 2 וה – 3 בטרם יחליט.

במאי: מארק רוטמונד
שחקנים: פלוריאן דוויד פיץ, ססיליו אנדרסן, איילין טצל, יואכים קרול
(109 דק', גרמנית, תרגום לעברית ואנגלית)