יסוז'ירו אוזו

סיפור טוקיו - Tokyo Story

יום שבת | 13.7 | 20:30

(יפן, 1953) דרמה
זוג קשישים מדרום יפן מגיע לטוקיו כדי לבקר את שני צאצאיו הנשואים. הבן והבת טרודים בחיי היומיום ואין להם זמן לטפל בהוריהם. קבלת הפנים החמה לה הם זוכים בעיר הגדולה היא מצד אלמנת בנם שנהרג במלחמה. זהו אחד הסרטים היפים בתולדות הקולנוע, סרט שכבש לבבות ביפן ובעולם כולו.

במאי: יסוז'ירו אוזו
שחקנים: צ'ישו ריו, צ'ייקו היגאשיאמה, סטסוקו הארה
(136 דק', יפנית; תרגום לעברית)

עשבים צפים - Floating Weeds

יום שני | 22.7 | 20:00

(יפן, 1959) דרמה
קומאג'רו מנהיג להקת שחקנים כושלת. באחד הכפרים הוא עומד לפגוש שוב את פרודתו. בנם המשותף הוא גבר צעיר, עובד בסוכנות הדואר, כלל אינו מודע כי האיש לו הוא קורא "דוד" הוא אביו. הפילגש הנוכחית של קומאג'רו כועסת על סוד אבהותו של אהובה, ומחליטה לגלות זאת לבנו. כמו בכל הפילמוגרפיה של אוזו, גם כאן שאלת המחויבות והאהבה בין בני משפחה מניעה את העלילה. גם כאן, הדרמות הגדולות מוגשות בסגנון מאופק ושלו. המצלמה נמוכה, אינה נעה, והרגשות אינם נערמים על המסך אלא בלב הצופים.

במאי: יסוז'ירו אוזו
שחקנים: גנג'ירו נקאמורה, מאצ'יקו קיו
(119 דק', יפנית; תרגום לעברית)

טוקיו גא - Tokyo Ga

יום שלישי | 23.7 | 20:30

(גרמניה המערבית, 1985-1983) תיעודי
"טוקיו-גא" היא יצירה שכולה התבוננות, והיא דורשת מהצופה להתמסר לה. הרסטורציה שתוצג לפנינו היא לא פחות ממרהיבה, ומלווה אותה קריינות חדשה שהוקלטה בגרמנית מפי ונדרס הבוגר. קולו המתנגן והרך מלטף את המאזינים, אך דווקא אלו ששמעו בעבר את הקריינות האנגלית שבעותק הישן יזכו לחוויה המיוחדת שבצפייה בסרט מוכר שכמו נולד מחדש.

במאי: וים ונדרס
בהשתתפות: צ'ישוּ ריוּ, יוּהָארוּ אַצוּטָה, וֵרְנֵר הרצוג
(92 דק', גרמנית, יפנית ואנגלית; תרגום לעברית)

ימים מושלמים - Perfect Days

יום שישי | 19.7 | 21:00

(יפן, 2023) דרמה
סרטו החדש של אמן הקולנוע וים ונדרס ("פריז, טקסס", "מלאכים בשמי ברלין") הוקרן במסגרת התחרות הרשמית בפסטיבל קאן – וזכה בפרס השחקן הראשי הטוב ביותר, לקול תשואות הקהל. זוהי דרמה שקטה שנוצרה בהשראת הסרטים של הבמאי היפני יסוז'ירו אוזו ("סיפור טוקיו").
היריאמה חי חיים פשוטים, הוא עובד בתור מנקה, והוא נהנה לקרוא ספרים, לצלם עצים ולהקשיב למוזיקה. כשאחייניתו הצעירה מגיעה לפתע לפתח דלתו, שגרת חייו משתנה באחת ובין השניים נרקם קשר משפחתי מיוחד.

במאי: וים ונדרס
שחקנים: קוז'י יאקושו, טוקיו אימוטו, אריסה נאנקו
(123 דק', יפנית; תרגום לעברית ולאנגלית)