בשם העם - מחווה למָרְקוֹ בֶּלוֹקְיֹו

בשם הבן – Kidnapped

טרום בכורה

10.02.24, 17:00

(איטליה, 2023) דרמה תקופתית

בשנת 1858, ברובע היהודי של בולוניה, פרצו חיילי האפיפיור לביתה של משפחת מורטארה. הם הגיעו בהוראת הקרדינל כדי לקחת איתם את אדגרדו בן השבע. המטפלת של אדגרדו הטבילה אותו לנצרות בינקותו, בלי ידיעת המשפחה – וכעת הוא נלקח כדי לקבל חינוך קתולי. הוריו המיואשים יוצאים למאבק כדי להחזירו לחזקתם.

סרטו החדש של מרקו בלוקיו, הבמאי האיטלקי עטור הפרסים, הוא דרמה היסטורית מרתקת שהוצגה בפסטיבל קאן האחרון, ועם עלייתה לאקרנים באיטליה עוררה סערה ציבורית. מבוסס על סיפור אמיתי.

במאי: מָרְקוֹ בֶּלוֹקְיֹו

שחקנים: לֵאוֹנרדוֹ מַאלְטֶזֶה, אניאה סאלה, פאוסטו רוסו־אלזי

(134 דק', איטלקית; תרגום לעברית ולאנגלית)

חלומות מתוקים – Sweet Dreams

23.02.24, 21:00

(איטליה, 2016) דרמה

בשנת 1969, כשמאסימו היה בן תשע וחי בטורינו, אימו מתה בנסיבות מסתוריות ועולמו האידילי הגיע לקיצו. היום הוא עיתונאי מצליח ומתכנן למכור את הדירה של המשפחה כשהוא מוצף בזיכרונות כאובים והפצעים שלא הגלידו נפתחים מחדש. אלזה, רופאה אמפתית, יכולה לעזור למאסימו אם יסכים לקבל עזרה.

מרקו בלוקיו מלווה את החיפוש ארוך השנים של מאסימו אחר האמת ואת הפחד שלו למצוא אותה. הוא נעזר בהומור עדין, בהבנה העמוקה של הנפש האנושית ובהופעות משובחות של שחקניו.

במאי: מָרְקוֹ בֶּלוֹקְיֹו

שחקנים: וָאלֶריוֹ מַָסְטָנְדְְרֵֵיאָה, בֶּרניס בֶּז'וּ, גְווידוֹ קַאפְּרִינוֹ

(134 דק', איטלקית; תרגום לעברית ואנגלית)

אגרופים בכיסים – Fists in the Pocket

24.02.24, 19:30

(איטליה, 1965) דרמה

אלסנדרו, בחור צעיר הסובל מאפילפסיה, גר יחד עם אחיו ואימו העיוורת בווילה כפרית. האח הבכור, אוגוסטו, הוא היחיד מכל בני הבית שלא נגוע בנכות או בטרוף, וכפועל יוצא עול הפרנסה נופל על כתפיו. כדי להקל על אחיו הנערץ, אלסנדרו מחליט לפטור אותו מנטל הקרובים. אך באיזה מחיר יתממשו מזימותיו?

בסרט הביכורים שלו, הבמאי האיטלקי הידוע מרקו בלוקיו ("בוקר טוב, לילה") שומט את היסודות תחת מבנה המשפחה המסורתי, לרבות הגדרותיו השמרניות של גבריות ונשיות, ומשחרר לחופשי את המודחק בהן.

במאי: מָרְקוֹ בֶּלוֹקיוֹ

שחקנים: לוּ קַסְטֵל, פָּאוּלָה פִּיטַגוֹרָה, מָרִינוֹ מַאסֶה

(105 דק', איטלקית; תרגום לעברית)