גאווה 2023

השחיין – The Swimmer

19.06.23, 20:30

(ישראל, 2022) דרמה

ארז, כוכב עולה בשמי השחייה הישראלית, מגיע למחנה אימונים בפנימייה לספורטאים מצטיינים כדי להתחרות על כרטיס כניסה לאולימפיאדה. במחנה האימונים הוא פוגש את נבו, שמעורר בו תשוקות ופחד מפני מימושן. דימה, המאמן האגדי לא מאמין ביחסים חבריים בין מתחרים ומזהיר את ארז מקשר עם נבו. אולם ארז לא מקשיב לאזהרותיו. בהכנות למשחה המכריע, ארז אוזר אומץ אולי לראשונה בחייו. יצירה מסוגננת להפליא שכוחה בדימויים הקולנועיים שהיא מעמידה.

במאי: אדם קלדרון

שחקנים: עומר פרלמן שטריקס, אסף יונש, נדיה קוצ'ר

(83 דק', עברית; כתוביות בעברית)

עור מסתורי – Mysterious Skin

20.6.23, 20:30

(ארה"ב, 2004) דרמה

בחינה מקבילה של חייהם של שני צעירים מקנזס, האחד עוסק בזנות והאחר עסוק עד אובססיה בעדויות על חטיפות שביצעו חייזרים. כאשר דרכיהם של השניים מצטלבות, מתגלה האמת על רגע משותף בעברם. סרטו המהמם של גרג אראקי עוסק בטראומה ובהדחקה. אראקי מציף את סרטו בדימויים מעולם הפופ ובמוזיקה מלנכולית יפהפייה שהלחין הרולד באד, מוזיקאי אוונגרד מינימליסט. מבעד ליופי הכביר מסתתרת כמובן אמת כעורה ומצמררת.

במאי: גְרֶג אָרַאקִי

שחקנים: בְּרֵיידִי קוֹרבְֶּט, ג'וזֵֶף גוֹרדוֹן-לֵוויט, אֶלִיזַבֶּט שׁוּ

(105 דק', אנגלית; תרגום לעברית)

ל-וונג פו, בתודה על הכול, ג'ולי ניומר – To Wong Foo, Thanks for Everything, Julie Newmar

23.6.23, 21:00

(ארה"ב, 1995) קומדיה

שתי דראגיסטיות מקסימות זוכות בתחרות דראג שמתקיימת בניו-יורק, ומתכוננות לנסוע ללוס אנג'לס ולהתחרות על המקום הראשון בכנס העולמי. בדרכן הן אוספות נסיכה מהאשפתות ששמה צ'יצ'י, שחלומה הוא להיות מלכת דראג ענוגה כשתהיה גדולה. מסען יאמת אותן עם הפחדים שלהן, עם שוטר רע לב, ועם תושביה של עיירה שכוחת-אל המשוועים ל"מייק אובר" כהלכתו. סווייזי וסנייפס נהדרים בתפקידיהם המפתיעים, אבל ג'ון לגיזמו בתפקיד הנסיכה הזולה גונב את ההצגה.

במאית: בִּיבָּן קִידרוֹן

שחקנים: פֶּטרִיק סְווייזִי, וֶסְלִי סְנַייפְּס, ג'וֹן לֶגְוויזָמוֹ

(109 דק', אנגלית; תרגום לעברית)

כאילו אין מחר – In Bed

26.6.23, 20:30

(ישראל, 2022) דרמה

גיא, אמן קעקועים, וחברתו הטובה ג'וי – סוחרת סמים, מתכננים לחגוג במצעד הגאווה, כאילו אין מחר. אבל פיגוע ירי משבש את תוכניותיהם, ומביא להיכרותם עם צעיר כריזמטי ומבוהל המחפש בעצמו מקלט. המשיכה בין שני הגברים היא מיידית ופראית, אבל היא מעמידה למבחן את יחסיהם של ג'וי וגיא. זהו סרט הנוגע בסוגיות בוערות של הקהילה הגאה ויחסיה עם המרחב שמסביבה. ישראל אוגלבו, חתיך, מוכשר וחסר עכבות, הוא תגלית של ממש.

במאי: ניצן גלעדי

שחקנים: ישראל אוגלבו, דין מירושניקוב, מורן רוזנבלט

(85 דק', עברית, רוסית; תרגום לעברית)

אבל אני מעודדת… – But I'm a Cheerleader…

27.6.23, 20:30

(ארה"ב, 1996) קומדיה

מייגן אומנם יוצאת עם שחקן פוטבול, אבל ליבה נוהה אחר חברותיה לקבוצת המעודדות. לכן הוריה השמרנים מחליטים לשלוח אותה למחנה המרה, שאליו נשלחים נערות ונערים כמוה. קומדיה מצחיקה מאוד, המבוססת על חוויותיה הטראומטיות של יוצרת הסרט, במחנות המרה. זהו פרויקט שאליו התגייסו גדולי השחקניות והשחקנים של שנות התשעים להופעות זוטא, ובהם: רוּ-פּוֹל, מִינְק סְטוֹל, קתי מוֹרִיָארְטִי ובָּאד קוֹרְט, שכן כבר בזמן אמת וטרם הפקתו הוא נחשב לפורץ דרך מכל היבט.

במאית: גֵ'יימִי בַּבִּיט

שחקנים: נָטַשָׁה לִיאוֹנֵה, קְלֵיאָה דוּבָל, מִישֵׁל וִילְיָאמְס

(85 דק', אנגלית; תרגום לעברית)

החיים בוורוד – Ma vie en rose

28.6.23, 21:00

(צרפת/בלגיה 1997) דרמה

לודוביק הוא ילד בן שבע היודע בדיוק מה הוא: ילדה. הוא ממתין בקוצר רוח לרגע שבו יוכל לתקן את טעותו של הטבע ולהינשא לבנם של השכנים. זהו סרט נפלא, ולו בזכות ההופעה המדהימה של ז'ורז' דו פרן בתפקיד הראשי. תחת מעטה של צמר גפן מתוק, בוחן יוצר הסרט את הגדרות המגדר ואת הפער שבין עולם המבוגרים עתיר הגבולות לחירות מחשבתן של נשמות צעירות.

במאי: אָלַן בֶּרְלִינֵר

שחקנים: מִישֶׁל לָארוֹק, זָ'אן פִילִיפּ אֶקוֹפֶה, ז'וֹרְז' דוּ פְרֶן

(88 דק', צרפתית עם תרגום לעברית ולאנגלית)

הסרט הזר הטוב ביותר – גלובוס הזהב 1998

אלן ברלינר – זוכה פרס גלובוס הקריסטל – פסטיבל קרלובי וארי – 1997