תכניות החינוך של סינמטק הרצליה

תכניות החינוך של סינמטק הרצליה מייצרות ממשק בין תכני מערכת החינוך והקולנוע. באמצעות הקולנוע אפשר להעלות ולדון בתכנים שמעסיקים אותנו ביום היום. כמו כן, אנו מציעים תכניות ממוקדות לתחום המדיה והקולנוע שמציגות מבט מקיף על ההיסטוריה של האמנות השביעית. מטרתנו היא לעודד את ההערכה והתשוקה לאמנות זו, ובד בבד לפתח את ההבנה לגבי ההשפעה הרבה שיש למדיה החזותית על עולמנו. טובי המרצים בתחום מלמדים אצלנו, והתכנים והאירועים מותאמים במיוחד לצרכים הלימודיים של הקבוצות השונות שמבקרות בסינמטק.

קולנוע המכונה האמנות השביעית, הוא תחום האמנות הצעיר ביותר מבין צורות הביטוי האמנותיות המוכרות לנו. הוא סוחף צעירים ומבוגרים בכל רחבי העולם, והספיק לבסס לעצמנו מעמד של מדורת שבט. בנוסף, הקולנוע הוא אמצעי תקשורתי המציף לפני השטח סוגיות העוסקות באדם ובחברה, בטבע ובסביבה, ובאמנות השביעית עצמה. הצפייה בתכנים הללו באופן מושכל ולאחר הנחיה מקדימה מעצימה את החוויה ומסייעת לצופה להעמיק את הבנתו ולחשוב באופן ביקורתי יותר.

רובנו אוהבים לצפות בסרטים ולדבר עליהם. סיפורים חזקים יכולים ללמד אותנו על ההיסטוריה ועל החברה שבה אנו חיים. ולסייע לנו ללמוד באופן חוויתי ורגשי. סדנאות הקולנוע שלנו יכולות לסייע בביסוס הלמידה וביצירת שיח ער על נושאים חשובים – שיח שיימשך זמן רב אחרי שהסרט ייגמר. באמצעות ביקורים בסינמטק הרצליה ומפגשים עם מרצים ויוצרים מהשורה הראשונה, יהפכו התכניות שלנו את הצפייה בסרטים לחוויית לימוד ביקורתית.

  • נחרוג מהשיחות השגרתיות על סרטים בנוסח “אהבתי – לא אהבתי”, ונקיים דיונים מורכבים ומשמעותיים.

     

  • ננתח סרטים כדי להביט אל מעבר לסיפור עצמו, ונבחן את המבע הקולנועי ואת האופן שבו שפת הקולנוע משפיעה על המשמעות.

     

  • נחבר בין מדיות ודימויים קולנועיים שונים לבין אירועים אקטואליים, ונבחן את נקודות המבט והמניעים העומדים מאחורי ההחלטות האמנותיות.

מצפים לארח אתכם בימי קולנוע מעשירים ומרתקים אצלנו.

שעות פעילות לימי קולנוע ואירועים:

ימים א’-ה’ בין השעות 9:00 – 24:00.

הפעילות מתקיימת באולמות:

אולם 1 – 169 מושבים

אולם 2 – 105 מושבים