סרטים מוקדמים של הזוכים הטריים בפרס המשחק – אוסקר 2023

אינדיאנה ג'ונס והמקדש הארור – Indiana Jones and the Temple of Doom ​

02.04.23, 20:30

סרטים מוקדמים של הזוכים הטריים: קה הוי קואן

(ארה"ב, 1984) הרפתקאות

הפרק השני, המלהיב, המבדר והמצמרר, בהרפתקאותיו הקולנועיות של אינדיאנה ג'ונס, הפרופסור לארכיאולוגיה החתיך אשר לא פעם ולא פעמיים מוצא את עצמו בסיטואציות מסמרות שיער. לאחר היתקלות עם מאפיונר סיני נדרש אינדיאנה ג'ונס לפעול בשירותם של כפריים הודים, המבקשים להשיב לעצמם אבן קדושה שנגנבה ממקדש עתיק על ידי מהרג'ה מרושע. לעזרתו יוצאים נערת זוהר בלונדינית וילד אמיץ. הצדעה אוהבת לסרטי ההרפתקאות ההוליוודיים הקלאסיים.

במאי: סטיבן ספילברג

 

שחקנים: הריסון פורד, קייט קפשו, קה הוי קואן

(118 דק', אנגלית; תרגום לעברית)

נמר, דרקון – Crouching Tiger, Hidden Dragon

09.04.23, 20:30

סרטים מוקדמים של הזוכים הטריים: מישל יאו

(טייוואן/סין, 2000) פעולה

סין, תחילת המאה ה-19. אומן לחימה עתיר תהילה עוזב את המולת הקרבות לטובת דומיית המדיטציה. את חרבו בת 400 השנים הוא מפקיד בידי שותפתו האהובה. אבל הלוחמת האמיצה מפסידה את החרב לדמות מסתורית ורעולת פנים. מסעה בעקבות החרב הוא אחד המהממים והמסחררים בתולדות הקולנוע. השילוב בין סצנות פעולה בלתי אפשריות, סיפור אהבה יפהפה ואווירה מלנכולית, עשה את "נמר דרקון" ללהיט של ממש.

 

במאי: אנג לי

שחקנים: מישל יאו, צ'או וין-פאט, צ'אנג צ'ן

(120 דק', סינית, מנדרינית; תרגום לעברית)

זוכה פרס הסרט הזר הטוב ביותר, אוסקר 2001.

אלים ומפלצות – Gods and Monsters

12.4.23, 20:45

סרטים מוקדמים של הזוכים הטריים: ברנדון פרייזר

(ארה"ב, 1998) דרמה

הוליווד, שנות החמישים. ג'יימס וייל, במאי סרטים בגמלאות, חי בגפו. את "פרנקנשטיין" ו"כלתו של פרנקנשטיין", הלוא הם סרטיו המצליחים, יצר מתוך הטראומה שחווה לאחר אובדן היקר לו במלחמת העולם הראשונה. כעת הוא מתרחק מהעולם, ורק סוכנת הבית שלו מארחת לו לחברה. כאשר מגיע לביתו גנן חדש, הוא מתעורר לחיים. איאן מקקלן מעולה, אך הופעתם העדינה של ברנדן פרייזר ("לווייתן") ולין רדגרייב הוותיקה גונבת את ההצגה, למרבה ההפתעה.

במאי: ביל קונדון

שחקנים: איאן מקקלן, ברנדון פרייזר, לין רדגרייב

(105 דק', אנגלית; תרגום לעברית)

הקרנת 35 מ"מ.

ליל המסכות – Halloween

23.04.23, 20:30

(ארה"ב, 1978) אימה

בגיל שש, מייקל מאיירס רוצח את אחותו הגדולה ואת החבר שלה, כשהוא לבוש בגדי ליצן ומאכלת בידו. אחרי שנים של אשפוז בבית חולים פסיכיאטרי הוא מצליח להימלט, ופניו חזרה אל עיירת הולדתו. זהו סרט אימה מבדר שעשה סנסציה והוליד גל של סרטי המשך וסרטים שנוצרו ברוחו. זה גם הסרט שעשה מג'יימי לי קרטיס (זוכת פרס האוסקר על "הכול בכל מקום בבת אחת") לכוכבת סרטי ז'אנר, וחלום רטוב לאין-ספור נערים (ונערות).

במאי: ג'ון קרפנטר

שחקנים: ג'יימי לי קרטיס, דונלד פלזנס, טוני מוראן

(91 דק', אנגלית; תרגום לעברית)