סרטי תוכניית הסינמטק

טרום בכורה ישראלית: הילה - Hila

(ישראל, 2023) דרמה. הילה אמה החד-הורית של נעמי בת ה-7 מגלה ששאול, אבי בתה, חזר לארץ. שאול לא יודע שהוא אבא של נעמי ולא מודע לקיומה. הילה שעדיין מאוהבת בשאול מנסה לדבר איתו אבל הוא מתחמק ממנה. כשליבה של הילה נפתח אל גבר אחר היא נתקפת חרדה שמא תאבד את שאול לתמיד. בתום ההקרנה תתקים שיחה עם מיכל בת־אדם, יוצרת הסרט.
לתקציר הסרט והזמנת כרטיסים

הכפיל - The Fall Guy

(ארה"ב, 2024) קומדיה. כפיל ופעלולן וותיק, שעזב את עסקי הסרטים כדי להתמקד בבריאותו הפיזית והנפשית, נדרש להיכנס לנעליו של כוכב בינלאומי שנעלם, בסרט חדש שמביימת האקסית שלו. הפעלולן שנדרש לשמור על סודו של הכוכב, ומנסה לזכות בליבה של האקסית שלו מוצא עצמו בפרשיה המסוכנת מכל פעלול.
לתקציר הסרט והזמנת כרטיסים

גאווה 2024: צרות נשים - Female Trouble

(ארה"ב, 1974) קומדיה. תלמידת תיכון בעייתית בורחת מהבית. היא נכנסת להריון מטרמפיסט, מנסה את מזלה כחשפנית ופוצחת בקרירה כעבריינית עם שתי חברותיה. עולמה משתנה כאשר היא מתאהבת בספר שדודתו שונאת אותה מפני שהיא מעדיפה שהוא יהיה הומו. כן. לפני ההקרנה תוגש הרצאה מפי גילי פורת ואמיר קמינר.
לתקציר הסרט והזמנת כרטיסים

מסעות בזמן ובמרחב: ההתחלה + המזח

קוב הוא גנב המתמחה בגניבת סודות יקרי ערך מתת-המודע של קורבנותיו השרויים בשינה, אבל עם הזמן הוא נהיה למטרה עבור קורבנותיו. לקוב לא אכפת לחיות במנוסה שכן את היקר לו, משפחתו, הוא כבר איבד. עבודה חדשה המוצעת לו מתגלה כמפתח אל העבר. + יצירתו האניגמטית של הבמאי כריס מרקר ("ללא שמש", "צד שלישי למטבע"). הסרט, או כפי שמרקר הגדיר אותו ה-"פוטו רומן", מורכב כמעט רק מתמונות סטילס בשחור-לבן ומלווה בקריינות ובמספר קטעי מוזיקה. "המזח" מתאר ניסיון למסע בזמן המתרחש בעולם שלאחר הפצצה גרעינית.
לתקציר הסרט והזמנת כרטיסים

טעם הדברים: החגיגה של באבט - Babette's feast

(דנמרק, 1987) דרמה. שפית מהוללת נמלטת מפריס רגע לפני פרוץ המהפכה הצרפתית. חסרת-כל היא מוצאת מקלט בכפר קטן ביוטלנד ונהיית לסוכנת-בית של שתי רווקות. השנים חולפות ודומה שקריירת הבישול מאחוריה, אבל דווקא אז היא זוכה בהגרלה ומחליטה לגמול למיטיבה בדרכה הקולינרית.
לתקציר הסרט והזמנת כרטיסים

טעם הדברים: ניחוח פפאיה ירוקה - The Scent of Green Papaya

(וייטנאם, 1993) דרמה. סיפור התבגרותה של מואי, משרתת בבית אצולה בסייגון, מילדות ועד נישואים. זהו סרט הביכורים של טראן האן הונג ("הקדירה") וכהרגלו הוא משתמש בבישול לצד תנועות מצלמה מורכבות ותאורה יפהפיה כדי לספר סיפור על התבגרות והבדלי מעמדות.
לתקציר הסרט והזמנת כרטיסים

מסעות בזמן ובמרחב: אזור הדמדומים: מרחק הליכה + כולנו זרים

שני סרטים בכרטיס אחד סרט קצר: אזור הדמדומים: מרחק הליכה (ארה"ב, 1959) מד"ב. אפיזודה מרגשת מסדרת הטלוויזיה המיתולוגית "אזור הדמדומים", מאת התסריטאי האגדי רוד סרלינג, ובמרכזה גבר שחוזר לעבר ופוגש את עצמו ואת הוריו בילדותו. סרט באורך מלא: כולנו זרים (בריטניה/ארה"ב, 2023) דרמה. שריפה שהיתה או לא היתה, פותחת צוהר בנפשו של סופר אנגלי. בעקבותיה הוא יוצר קשר ראשוני עם שכן מלנכולי ומגלה שבבית ילדותו מתגוררים עדיין הוריו, יפים וצעירים כמו שהוא זוכר אותם מנעוריו.
לתקציר הסרט והזמנת כרטיסים

טריינספוטינג 2 - T2 Trainspotting

(בריטניה, 2017) קומדיה. פגישה חוזרת עם גיבוריו הניהיליסטיים של "טריינספוטינג" בעשור הרביעי לחייהם – כשהאכזבות שהולידו אז את הצורך בסמים פוגשות את האכזבות של אמצע החיים. הסגנון עדיין אנרגטי, אבל ליבתו של הסרט נוגה.
לתקציר הסרט והזמנת כרטיסים

גאווה 2024: גו פיש - Go Fish

30 שנים לסרט (ארה"ב, 1994) קומדיה. מקס, היא צעירה טובה משיקגו. יש לה עבודה טובה, חברות טובות אבל יש לה בעיה אחת, למצוא בחורה טובה. כשאלי נכנסת לתמונה נראה שהעניינים מסתדרים, אבל לאלי יש אקסית בעיר אחרת. להיט עצמאי רענן ומשגע, המתפקע מרוב חן. זוכה פרס טדי לסרט הגאה הטוב ביותר, פסטיבל ברלין 1994.
לתקציר הסרט והזמנת כרטיסים

טעם הדברים: טמפופו - Tampopo

(יפן, 1986) דרמה קומית. נהג משאית וחברו הטוב, נחלצים לעזרתה של בעלת מסעדה אלמנה ומתכוונים להפוך את העסק שלה למסעדת האטריות הפופולרית ביותר בטוקיו. השניים פוגשים טיפוסים המייצגים שילובים של מזון וחיים: אוכל ויין, אוכל ופשע, אוכל ובריאות, אוכל ומין, ועוד…
לתקציר הסרט והזמנת כרטיסים

מסעות בזמן ובמרחב: דוני דארקו - Donnie Darko

(ארה"ב, 2001) מד"ב. מותחן פסיכולוגי משובח בכיכובו של ג'ייק ג'ילנהאל המגלם את דוני דארקו, נער מתבגר בפרברים, שמדי פעם נתקל בארנב ענק והזוי שמראה לו חזיונות מהעבר ונבואות קטלניות לעתיד. מבט נוקב לקרביים האפלים ביותר של התרבות האמריקנית.
לתקציר הסרט והזמנת כרטיסים

דוקאביב 2024: פרנצ'ישקה - Francesca

(ישראל, 2024) תיעודי. ב-1945 נורה קצין אס אס על ידי אישה יהודייה סמוך לתא הגזים באושוויץ. סופר כי מעשה הגבורה נעשה על ידי פרנצ'ישקה מאן, רקדנית יהודייה מוורשה. סיפורה לא זכה לתהודה הראויה, אולי בגלל השמועות שהייתה משת"פית. ריבוי הגרסאות הצמיח מיתוס אותו הסרט מבקש לפענח. בתום ההקרנה תתקיים שיחה עם לינה צ'פלין, יוצרת הסרט.
לתקציר הסרט והזמנת כרטיסים

דוקאביב 2024: אם העולם הזה הוא ים: נתן יונתן - If This World Were a Sea: Natan Yonatan

(ישראל, 2024) תיעודי. סיפור חייו של המשורר נתן יונתן, אחד המשוררים והפזמונאים האהובים בישראל. הוא כתב שירים שהפכו לקלאסיקה ישראלית, אך קברו את הקריירה שלו כמשורר מוביל. סיפורו מוגש מפי ילדיו המאומצים ובהם תום, שהפך לבנו-נכדו ומילא את החלל שנפער בחייו לאחר נפילת בנו הבכור במלחמת יום הכיפורים. קרדיט: פוסטר - עיצוב ואיור: סהר מור בתום ההקרנה תתקיים שיחה עם ארי דוידוביץ', יוצר הסרט.
לתקציר הסרט והזמנת כרטיסים

ורמיר: התערוכה הגדולה ביותר - Vermeer: The Greatest Exhibition

(בריטניה, 2023) תיעודי. באביב 2023, הרייקסמוזיאום באמסטרדם הציג את תערוכת הורמיר המקיפה ביותר אי פעם. רטרוספקטיבה פנוראמית זו הביאה את יצירותיו המפורסמות ביותר למקום אחד. הסרט מציע סיור פרטי בתערוכה בליווי מנהל הרייקסמוזיאום ואוצר התערוכה.
לתקציר הסרט והזמנת כרטיסים

מסעות בזמן ובמרחב: להתחתן שנית - Peggy Sue Got Married

(ארה"ב, 1989) דרמה רומנטית. אישה בת 43, על סף גירושין ועמוק בתוך משבר גיל המעבר, מתעלפת במהלך פגישת מחזור ומתעוררת בעברה, כתלמידה בתיכון בו הכירה את בעלה לעתיד. עכשיו ניתנת לה ההזדמנות לשנות את מהלך ההיסטוריה, אבל נראה שזה הרבה יותר קשה ממה שניתן לחשוב.
לתקציר הסרט והזמנת כרטיסים

דוקאביב 2024: תמיכה מלאה - Full Support

(ישראל, 2024) תיעודי. מערכת היחסים של אישה עם החזה שלה נחשפת בתא המדידה בחנות חזיות ביפו. תוך כדי ניסיונות להתאים חזייה תומכת, נשים מספרות את סיפורן: כשהשד נותן חיים – ועד לגיל הממוגרפיה, שמזכיר לאישה שציצי גם לוקח חיים. סרט המוגש על ידי נשים המחייכות גם ברגעים הקשים. בתום ההקרנה תתקיים שיחה עם מיכל כהן, יוצרת הסרט.
לתקציר הסרט והזמנת כרטיסים

דוקאביב 2024: מבוקש: רוני קלדרון - Wanted: Roni Kalderon

(ישראל, 2024) תיעודי. רוני קלדרון, גדל אצל סבתו בשכונת שבזי בתל אביב של סוף שנות ה-60. בגיל 17 הוא הפך לכוכב הפועל ת"א, ואז נסע להולנד ולשחק בקבוצה הנחשקת, אייאקס. במהרה הוא נבלע בעסקי סמים ובבריחה בלתי פוסקת עד שנעלם. סיפורו נהיה למיתוס רב גרסאות. קרדיט לתמונה: פרסיה קלדרון בתום ההקרנה תתקיים שיחה עם הילה מדליה וארז לאופר, יוצרי הסרט.
לתקציר הסרט והזמנת כרטיסים

* לידיעתכם:
באולם 1- השורה הראשונה הינה במרחק 3.55 מטר מהמסך.
באולם 2- השורה השנייה הינה במרחק 3.45 מטר מהמסך, (כרטיסים לשורה ראשונה ניתן לרכוש רק בהרצאות אך לא בסרטים).

גלילה לראש העמוד

דרושים: קופאים/מקרינים/סדרנים
מגיל 18 ומעלה

לפרטים נוספים – השאירו פרטים וניצור איתכן קשר