טוען סרטים

« כל הסרטים

  • אירוע כבר עבר.

הארץ החדשה

28 בדצמבר 2019 בשעה 20:00

מבט על הקולנוע הנורדי: שוודיה –
קולנוע קלאסי

הארץ החדשה

Nybyggarna

The New Land

(שוודיה, 1972) דרמה תקופתית
המשך קורותיהם של “המהגרים”, גיבורי סרטו של יאן טרואל. כריסטינה, קרל אוסקר וחבריהם מגיעים למינסוטה אחרי מסע מפרך. הם רוכשים קרקעות ומנסים לבנות את חייהם מחדש. האדמה אמנם פורייה, אך דומה שהיא ממאנת להניב יבולים. הקהילה מתפוררת לאטה, כמה מחבריה נוסעים לחפש זהב בקליפורניה, גברים צעירים מתגייסים לצבא, אך דווקא קרל אוסקר אינו כשיר לשירות ונשאר מאחור. הוא וכריסטינה ממשיכים להיאבק על חייהם המשותפים, ואט אט מאבקם נושא פרי.

במאי: יאן טְרוֹאֶל
שחקנים: ליב אוּלְמַן, מקס פוֹן סידוֹב, אֶדי אַקְסְבֶּרְג
(202 דק’, שוודית ואנגלית; תרגום לעברית)

להזמנת כרטיסים

יאן טְרוֹאֶל הוא שם דבר בקולנוע האירופי. בצעירותו הוא היה מורה ומחנך בבית ספר עממי והתפתה ליצירת סרטים קצרים. עד מהרה הוא התאהב באוֹמנות השביעית וקטף פרסים כבר על יצירות הביכורים שלו. מלכתחילה התעקש טרואל לשלוט בשלושת ההיבטים המרכזיים של תהליך היצירה: תסריטאות, בימוי וצילום. ואכן, סרטיו מתאפיינים בסגנון, בקצב ובמראה ייחודיים הנשענים על שימוש בתאורה טבעית ועל התמקדות בפעולות גופניות יום־יומיות. הרגישות החברתית שבה ניחן עוד מימיו כמורה ניכרת בכל סרטיו. תוכנית “מבט על הקולנוע הנורדי – 2” תציג את שתי יצירות העילית הנודעות שלו, המשלימות זו את זו.

פרטים

תאריך:
28 בדצמבר 2019
זמן:
20:00
אירוע תגיות:
,
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
גלילה לראש העמוד