טוען סרטים

« כל הסרטים

  • אירוע כבר עבר.

הדו־קרב האחרון The Last Duel – שלישי זהב

נובמבר 2 בשעה 18:00

הדו־קרב האחרון

The Last Duel

(ארה”ב, 2021) מתח

קשר של חברות ונאמנות בין שני אבירים בני המאה ה־14 עומד למבחן כשאחד מהם נהיה לחביבו של אציל דקדנטי שמעניק לו זכויות יתר. אדם דרייבר המרשים (“אנט”) מגלם את האביר ז’אק לה גרי, גבר משכיל, יפה תואר וחלקלק החומד את אשת רעהו, ז’אן דה קארוז’, אדם אמיץ אך חסר השכלה, בגילומו של מאט דיימון הנפלא. האישה שביניהם (ג’ודי קומר, “להרוג את איב”) מתקדמת במחשבתה ולזמנה, וללא ספק לכודה בנישואים לגבר שמידת קנאתו לה אינה שווה למידת קנאתו לגבריות ולכבוד שלו. כשכבודה נפגע, הדרישה לשקמו עלולה לעלות לה בחייה.

אפוס היסטורי המבוסס על אירועים אמיתיים מאת רידלי סקוט, יוצר הסרטים “גלדיאטור” ו”בלייד ראנר”. סקוט מעמיד הפקה מרשימה ותסריט מחוכם המחולק לשלושה פרקים, או שלוש עדויות שונות של גיבורי הסרט, ובכך כבר מוכיח את הרלוונטיות שלו לימינו – לא רק מפני שהוא עוסק באונס, במעמד האישה וביכולתה להגן על שמה, אלא כי הוא מעלה לדיון את הכלי הראשון המשמש בחקירת מקרים כאלה, והוא העדות. העדות אינה עובדה מוצקה שמהימנותה נקבעת בכלים מדעיים – היא נבחנת על־ידי התרשמות מהאדם שמוסר אותה והקשבה לטענותיו. המשפט העכשווי “אני מאמינה לך”, שנהיה לקול המחאה בעשור האחרון, הוא אולי הנעדר הגדול של הסרט, אך למרות זאת מהדהד בו.

שימו לב: אין זה סרט פעולה בנוסח סרטי הקומיקס שמציפים את אולמות הקולנוע בעשרים השנים האחרונות, אלא יצירה מהורהרת הדורשת מהצופים סבלנות וריכוז, ושאינה מהססת להציג חזיונות גרפיים מדממים (בעיקר במערכה הראשונה והאחרונה של הסרט). החלטה זו אינה סנסציונית אלא הולמת את חשיבות הנושא, וכמו מניחה על כפות המאזניים את הגוף והנפש הגבריים אל מול אלו הנשיים.

במאי: רידלי סקוט

שחקנים: אדם דרייבר, מאט דיימון, ג’ודי קומר, בן אפלק

(152 דק’, אנגלית; תרגום לעברית)

 

להזמנת כרטיסים

פרטים

תאריך:
נובמבר 2
זמן:
18:00
אירוע קטגוריה:
אירוע תגיות:
, ,
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
גלילה לראש העמוד