טוען סרטים

« כל הסרטים

  • אירוע כבר עבר.

טרלס הצעיר

פברואר 26 בשעה 19:00

הכבוד האבוד של המולדת: מסרטיו של פולקר שלנדורף –

טרלס הצעיר
Young Törless
Der junge Törless

(גרמניה המערבית/צרפת, 1966) דרמה

טרלס הוא נער צעיר שנשלח על־ידי אמו ללמוד בפנימייה אי שם באימפריה האוסטרו־הונגרית. מעמדה הכלכלי של משפחתו מספק לו כוח לחבור לשני תלמידים כריזמטיים, והוא מצטרף אליהם בביקוריהם אצל זונה מקומית. טרלס דן עמם בעניינים פילוסופיים אך צופה במעשיהם הדקדנטיים בשתיקה. כשתלמיד בן המעמד הנמוך נתפס בגניבה, חבריו של טרלס מחליטים ללמדו לקח ולבחון באמצעותו מה נדרש כדי לשבור את נפש האדם. טרלס ממשיך להתבונן בנעשה בעודו נסחף במערבולת של משיכה ודחייה.

כבר בסרט הביכורים שלו נדרש שלנדורף לעיבודו של רומן מופת: “נבוכותיו של החניך טרלס” מאת רוברט מוסיל. בספר זה, שפורסם בשנת 1906, חזה מוסיל את עליית הפשיזם ואת קריעתה של אירופה, ותהה מיהם אותם אנשים המסוגלים לבצע מעשים נתעבים כל כך, האם אפשר לראות את הרוע על פניהם או במעשיהם, וכיצד ייתכן שבני אדם נוהים כך אחר כוח, אכזריות ואלימות. הסרט נפתח ומסתיים בצילום פנורמי של נוף עירום ומסילת רכבת חוצה אותו. האלגוריה ברורה מאליה.

במאי: פוֹלְקֶר שְלֶנְדוֹרְף
שחקנים: מתיו קָרייר, מריאן סיידוֹבְסְקי, בֶּרְנְד טישֵר
(87 דק’, גרמנית; תרגול לעברית)
זוכה פרס “פיפרסקי”, פסטיבל קאן, 1966.

להזמנת כרטיסים

פרטים

תאריך:
פברואר 26
זמן:
19:00
אירוע תגיות:
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
גלילה לראש העמוד