טוען סרטים

« כל הסרטים

  • אירוע כבר עבר.

מהגרים

30 בנובמבר 2019 בשעה 17:30

מבט על הקולנוע הנורדי: שוודיה –
קולנוע קלאסי

מהגרים

Utvandrarna

The Emigrants

(שוודיה, 1971) דרמה תקופתית
שוודיה, אמצע המאה ה־19. כריסטינה וקרל אוסקר מנסים לשרוד בכפר קטן בדרום המדינה. כיוון שהבצורת פוקדת את האזור זה כמה שנים, התושבים סובלים מרעב. יחד עם חברים צעירים הם מחליטים לנסות את מזלם בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות: הם מוכרים את רכושם ומצטיידים בכרטיסים למסע מסוכן באוניית מפרש. הימים החולפים והמוות המאיים מכינים אותם לקראת חיים חדשים, לו רק יצליחו לשרוד במסע המפרך.

במאי: יאן טְרוֹאֶל
שחקנים: ליב אוּלְמַן, מקס פוֹן סידוֹב, אֶדי אַקְסְבֶּרְג
(191 דק’, שוודית ואנגלית; תרגום לעברית)
זוכה פרס גלובוס הזהב לשנת 1973 בקטגוריות הסרט הזר והשחקנית הטובים ביותר.

להזמנת כרטיסים

יאן טְרוֹאֶל הוא שם דבר בקולנוע האירופי. בצעירותו הוא היה מורה ומחנך בבית ספר עממי והתפתה ליצירת סרטים קצרים. עד מהרה הוא התאהב באוֹמנות השביעית וקטף פרסים כבר על יצירות הביכורים שלו. מלכתחילה התעקש טרואל לשלוט בשלושת ההיבטים המרכזיים של תהליך היצירה: תסריטאות, בימוי וצילום. ואכן, סרטיו מתאפיינים בסגנון, בקצב ובמראה ייחודיים הנשענים על שימוש בתאורה טבעית ועל התמקדות בפעולות גופניות יום־יומיות. הרגישות החברתית שבה ניחן עוד מימיו כמורה ניכרת בכל סרטיו. תוכנית “מבט על הקולנוע הנורדי – 2” תציג את שתי יצירות העילית הנודעות שלו, המשלימות זו את זו.

פרטים

תאריך:
30 בנובמבר 2019
זמן:
17:30
אירוע תגיות:
,
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
גלילה לראש העמוד