טוען סרטים

« כל הסרטים

  • אירוע כבר עבר.

תוף הפח

פברואר 20 בשעה 20:30

הכבוד האבוד של המולדת: מסרטיו של פולקר שלנדורף –

תוף הפח
The Tin Drum
Die Blechtrommel

(גרמניה המערבית/צרפת/פולין/יוגוסלביה, 1979) דרמה

עלייתו ונפילתו של הרייך השלישי מבעד לעיניו של אוסקר מצאראט. מיהו אותו אוסקר? בגיל שלוש, עקב התנהגותם המסואבת של הוריו וידיד נפשם (זהות אביו של אוסקר נותרת עלומה), החליט אוסקר להפסיק לגדול ולהתחיל לתקשר באמצעות תוף פח, שבו הוא מכה בכל כוחו כדי להביע את מחאתו. לעתים, כשמצוקתו אל מול הנעשה סביבו מציפה את כל ישותו, הוא גם צורח בקול גבוה כל כך עד שביכולתו לנפץ כלי זכוכית.

בסרט זה נדרש שלנדורף לספר המופת של גינטר גראס (שסייע בכתיבת התסריט). שלנדורף, שאינו נרתע ביצירתו מן הגרוטסקי עד שאפשר לראותו כמאפיין סגנוני מתמשך בסרטיו, מתאר את גרמניה הנאצית באמצעות שילוב מקפיא דם בין צילום יפהפה לסיטואציות מוגזמות (הסרט שואב השראה מן הקולנוע האילם). ההצדקה לכך היא כמובן נקודת מבטו של אוסקר הגבר, הלכוד מבחירה בגוף של ילד. אין זה סרט עדין כלל וכלל, והוא כולל סצנות שכיום היו “בלתי נסלחות” מחמת קיצוניות הדרישות הדרמטיות שהוצבו בפני דיוויד בנט, הילד המוכשר שנבחר לגלם את אוסקר. מאז ועד היום הסרט זוכה להערכה גדולה, ולפני כעשור הוצג העותק המשוחזר שלו לראשונה במסגרת Cannes Classics היוקרתית.

במאי: פוֹלְקֶר שְלֶנְדוֹרְף
שחקנים: דיוויד בֶּנֶט, אַנְגֶלָה וינְקְלֶר, שָארְל אַזְנָבוּר
(142 דק’, גרמנית; תרגום לעברית)
זוכה פרס הסרט הזר הטוב ביותר, אוסקר 1980.
זוכה פרס דקל הזהב, פסטיבל קאן, 1979.

לפני הסרט תוצג הקדמה מפי תומר קמרלינג, מבקר הקולנוע של מאקו.

להזמנת כרטיסים

 

פרטים

תאריך:
פברואר 20
זמן:
20:30
אירוע תגיות:
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
גלילה לראש העמוד